Отборът на Египет победи Судан с 3:0 в среща от група "С" на купата на Африканските нации.

"Фараоните" имаха превъзходство през първата част и логично се оттеглиха с аванс на почивката, въпреки че суданците имаха първи възможността да вкарат още в 4-ата минута, чрез Кемал Тамба.

Малко след това и Мохамед Зидан пропусна за Египет. В 28-ата минута Абдула Раду бе съборен в наказателното поле на Судан и съдията Кофе Коджа посочи бялата точка.

Потърпевшият вкара топката в долния ляв ъгъл, но реферът не бе дал сигнал и дузпата трябваше да бъде изпълнена отново. При втория си опит Рабу стреля в другия ъгъл, но и този път топката влезе за 1:0.

През втората част Египет вкара още два, чрез Абу Терика. Първият влезе след двойно подаване със Заки, а второто попадение Терика вкара след пас от Рабу. Преди това чудесни възможности пропуснаха Мохамед Зидан и Муауад.

Начело в класирането е Египет с 6 точки, следван от Камерун и Замбия с по три и Судан без спечелена точка. В последните срещи от групата се срещат Египет-Замбия и Камерун - Судан.