В първите два пролетни кръга ЦСКА победи Левски на "Герена" с 3:1 и Черноморец на "Лазур" с 4:0. Според тънки познавачи на народните танци ЦСКА играел "Ганкиното". На разговорен език означава, че ЦСКА играел все едно и също. Ами, ако едно и също означава да побеждаваш повече от убедително и като игра и като резултат първо Левски на "Герена"с 3:1, а после Черноморец в Бургас с 4:0, какво по-добро.

И показване на постоянство. На "Армията" от два мача за стил не са свикнали да говорят. За разлика от други отбори, които след първите два есенни кръга бяха провъзгласени от своите шамани едва ли не за безапелационни шампиони.

Но да се върнем към Ганкиното, с което ЦСКА явно е спечелил на "Герена". Ето едно от определенията за народния танц. Ганкино хоро е вид народен танц, от северняшката област. Играе се със свити лакти, които от време на време се спущат за миг. Стъпките са бавни, ситни, като се отива напред вдясно, назад вдясно, напред вляво, назад вляво.

Ако приложим определенията към конкретния мач с Левски нещата изглеждат покъртително достоверно. За северняшка област може да приемем родния град на старши треньора на "армейците" Милен Радуканов - Видин. За играта със свити лакти, които от време на време се спущат за миг може да се приеме, че Дембеле който обича да играе с лакти си намери майстора в лицето на Костадин Стоянов, който го опази отлично.

В стъпките са закодирани и четирите гола в мача. В раздела "отива се напред вдясно" може да се опише третият гол на Апостол Попов, който стана след заучена комбинация отдясно. Там където се споменава "напред вляво" може да се приеме вторият гол на Платини, след като Нелсън тъкмо от ляво подаде головия пас. За първото попадение на Платини, което стана при меле в наказателното поле на "сините", може да спомене "стъпките са бавни, ситни,като се върви напред". А за автогола на Коце Стоянов важи "назад вляво".

Ганкиното е популярно смесено северняшко хоро с тривременна група, което означава в три такта. Във всеки такт се брои "раз, два, три, четири, пет", като третият дял е най-дълъг. "Армейците" спазиха трите такта на хорото и броиха само до три, не до пет.

Тук вече коментарът е излишен, другото е история...