Отборът на Видима Раковски направи важна крачка към оцеляването си в елит, побеждавайки у дома Светкавица с минималното 1:0. Домакините от Севлиево достигнаха до трите точки, след като играха повече от едно полувреме в намален състав. Още в 41-ата минута червен картон получи Самет Ашимов.

Единственият гол в срещата реализира Александър Бранеков в 66-ата минута. Попадението на юношата на ЦСКА се оказа напълно достатъчно за Видима да се поздрави с трите точки и да запрати здраво към „Б" група комичния тим на Светкавица.

Двубоят на стадион „Раковски" започна сравнително скучно, като първата част ще се запомни единствено с червения картон, който получи Самет Ашимов. Защитникът на домакините само в рамките на 5-6 минути на два пъти бе декориран в жълто и остави съотборниците си с човек по-малко.

Още на почивката двамата треньори направиха по няколко рокади в съставите си, което даде резултат и след почивката мачът бе значително по-интересен. В 53-ата минута гостите от Търговище организираха и първото по-сериозно голово положение. Резервата Славчо Шоколаров получи добър пас от друга резерва - Уахид и отправи силен удар от границата на полето. За щастие на стража на домакините обаче кълбото профуча на около метър над вратата.

Малко по-късно, в 66-ата минута, домакини от Видима-Раковски отговориха резултата. Христо Господинов центрира в полето към централния защитник Александър Бранеков, който с глава не остави шанс на вратаря на гостите - 1:0.

В последните минути на срещата играчите на двата отбора се изнервиха и жълтите картони заваляха. В 83-ата минута домакините можеха да сложат точка на спора, след като при бърза контраатака се озова трима на един в полето на Светкавица, но Ангел Русев от няколко метра направи непростим пропуск.

ВИДИМА - СВЕТКАВИЦА 1:0 (СТАТИСТИКА)