Видима-Раковски вече не е последен във временното класиране в "А" група. Севлиевци върнаха надеждите си да се спасят от изпадане с много важна победа с 2:1 над столичния Славия в мач от 24-ия кръг на шампионата. "Белите" като чели бяха отписали срещата и повече мислеха за финала за Купата на България с ЦСКА и заслужено загубиха.

Двубоят на стадион "Раковски" в Севлиево започна с натиск на домакините. Така се стигна до 12-ата минута, когато след отлична контра на севлиевци. Велев подаде към Иванов, който с хубав удар прати топката в мрежата на Емил Петров.

След попадението играта се поизравни, но гостите от столицата продължаваха доста трудно да стигат до положения пред Пламен Колев. В 23-ата минута вратарят на Видима се наложи да показва рефлекс след добър удар на Радослав Димитров-Меси.

Втората част определено бе по-добра за гостите от София. В 58-ата минута Славия получи правото да изпълни след спорно нарушение на Калин Щърков, който получи втори жълт и червен картон. Божов вкара 11-метровият наказателен удар, но изпълнението бе повторено заради футболист, който бе нахлул в наказателното поле преди последния съдийски сигнал. При повторението обаче Пламен Колев спаси удара на Божов.

Само 10-тина минути по-късно "белите" все пак стигнаха до гол, който бе дело на резервата Жуниор. Въпреки натиска на гостите до края, нови попадения не паднаха.