Отборът на Видима-Раковски пропусна да победи столичния Локомотив, стигайки само до равенството 1:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група. По този начин севлиевци запазиха шансовете си за оцеляване, а Локомотив направи грешна стъпка по пътя си към класиране за турнира Лига Европа.

Срещата започна с натиск на гостите от столицата. В 12-ата минута Преслав Йорданов пропусна да открие резултата след удар с глава. 2 минути по-късно обаче младият таран не сбърка. Марчо Дафчев центрира в наказателното поле, а Йорданов се извиси над всички и с глава матира Пламен Колев.

След почивката бойкият тим на домакините показа, че има място в майсторската група и през следващия сезон. Футболистите от Севлиево заредиха атака след атака пред вратата на "железничарите", ног гол така и не падаше. Господинов, Цветков и Щърков пропуснаха отлични шансове да накажат гостите. Тази чест обаче бе запазена за Александър Бранеков, който изравни в 62-ата минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле.

След гола домакините продължиха да пропускат и така и не достигнаха до победния гол.