Левски направи "немислимото", нанасяйки първа загуба на Берое във футболния ни елит. Това се случи в среща от 9-ия кръг на "А" група. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" завърши с успех за "сините" с 2:0.

КОМЕНТАР ОТ МАЧА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

"Сините" стартираха мача по доста категоричен начин, като сякаш бяха наясно какво точно трябва да направят, за да вкарат ранен гол в двубоя.

Това така и не се случваше, въпреки множеството опити, от страна на Гаджев и Цонев.

Центриранията валяха в наказателното поле на гостите, но попадение така и не падаше.

В 26-ата минута опитният Гаджев получи добра възможност за откриване на резултата и не сгреши, давайки предимство на тима си, а в същото време и завръщайки се в отбора по възможно най-добрия, мечтан начин.

До почивката именно Гаджев бе най-активният състезател на терена, като буквално не се спираше и бе видимо, че неистово желае да покаже, че има място в състава на Стоев.

Само три минути след подновяването на играта ветеранът на Левски прати пас като по конец към Диаби, който обаче се засуети и не успя да удвои преднината на тима си. Малко по-късно Диаби напусна терена и бе заменен принудително, след получена травма.

След малко повече от час игра и Спас Делев трябваше да бъде заменен, без това да е попадало в плановете на Хубчев, като след сблъсък с Боян Йоргачевич, Спасителя бе изваден от строя.

В 73-ата минута за брутално нарушение Иво Иванов получи втори жълт картон, оставяйки състава си с човек по-малко на терена. Това до голяма степен предначерта играта на двата отбора до последния сигнал.

В заключителните секунди на сблъсъка Роман Прохазка оформи и крайното 2:0, с попадение, успокоило окончателно щаба на домакините.

Така "сините" успяха да направят това, което никой друг състав не съумя да стори през сезона до момента, нанасяйки първо поражение на Берое през настоящата футболна година. Левски заема 3-ата позиция във временното класиране, оставяйки старозагорци извън Топ 3.