Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи над единайсеторката на Верея в двубой от програмата на 17-ия кръг на "А" група.

Мачът на безлюдното "Коматево" завърши с победа с 2:1 за домакините.

Автор на първия гол в мача стана Тодор Неделев, разписал се от бялата точка през първото полувреме. 2:0 направи Пауло, вкарал гол в 75-ата минута.

Крайното 2:1 оформи Момчил Цветанов, малко след второто попадение в полза на домакините.

Срещата се игра пред празни трибуни заради наказание, наложено на пловдивчани.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Ботев (Пд) - Верея

Всички в атака за "канарите"

Двата състава подходиха към двубоя от коренно противоположни позиции.

"Канарчетата" се намираха в серия от четири поредни загуби, а за последно бяха победили в Първа лига точно преди 50 дни - 4:3 над другия старозагорски тим Берое на 16 октомври.

Снимка 263531

В същото време новакът не знаеше що е поражение от 52 дни - 1:2 от Черно море на "Тича" на 14 октомври.

Първият двубой между двата тима в началото на сезона под Аязмото завърши с минимален успех за възпитаниците на Александър Томаш.

Снимка 254726

Неговият колега Николай Киров, който е временен вариант за Ботев, започна силно. Напоследък обаче доверието към него е сериозно разклатено и бъдещето му може да бъде поставено под сериозна въпросителна.

Снимка 259816

Със сигурност той си гарантира поне още един мач начело на състава, като го изведе до успеха в днешния мач.

Резултатът беше открит в 19-ата минута, когато Пауло падна в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана щатният изпълнител на тези ситуации в Ботев - Тодор Неделев, който не сгреши и даде предимство на състава си.

До почивката нови голове не бяха отбелязани, въпреки претенциите на гостите за дузпа и в тяхна полза.

Вторите 45 минути стартираха с мощен натиск на гостите, които обаче така и не успяваха да вкарат топката в мрежата.

2:0 направи Жоао Пауло, разписал се 15 минути преди последния съдийски сигнал.

Нова промяна в резултата беше регистрирана само три минути след това, когато Момчил Цветанов прати топката в мрежата за 2:1.

Така Ботев събра актив от 21 точки, с които остава в средата на класирането. Верея е с пункт в повече.