Верея записа втора победа в първенството на Първа лига. Старозагорци се наложиха над Ботев (Пд) с 1:0 на стадион „Берое”.

„Канарчетата” играха доста слабо и неорганизирано. Верея пък показа желание за победа, въпреки че головите положения пред вратата на Георгиев не бяха толкова много.

След този мач тимът на Александър Томаш е на 5-ото място, докато пловдивчани са десети.

Днешният двубой бе изгледан на живо от Димитър Бербатов. Както е известно, нападателят не изпуска мач на новака заради добрия си приятел Томаш.

НА ЖИВО: Верея - Ботев

Срещата започва в 20:00 часа

Единственото попадение в мача падна в 20-ата минута. Тогава Сукуна изведе Илиян Йорданов отляво в наказателното поле, той центрира ниско към Методи Костов, който засече на шпагат на първа греда пред вратаря за 1:0. Това бе първо попадение за Костов в елита ни.

През втората част, Ботев така и не знаеше как да създаде опасно положение пред вратата на новака. В самия край на мача, Верея можеше да удвои след като Сукуна отне и изскочи сам в половината на пловдивчани, но Георги Георгиев спаси.