Отборът на Сливен направи много важна крачка към оцеляването. След като преди две седмици победи пряк конкурент за оцеляване - Пирин, днес "войводите" разбиха и друг замесен в борбата на дъното - Академик (Сф). Успехът дойде повече от категорично - 3:0. Герой за тима на Йордан Лечков стана Валентин Веселинов, който заби две попадения. Димо Бакалов добави също едно попадение.

Младият тим на Сливен започна много вдъхновено срещата и се впусна в бесни атаки още от първата минута на срещата. Едва във 2-ата те вече водеха. "Войводите" спечелиха фаул, от който Стоян Стефанов центрира към Димо Бакалов, който свали топката към Веселинов, а младият играч нямаше проблем да открие резултата - 1:0.

След тази ситуация Сливен продължи да бъде по-активния тим и атакуваше доста повече. В 20-ата минута преднината на тима на треньора Димчо Ненов стана още по-сериозна. Димо Бакалов се откъсна, имаше и фаул срещу него, но главния рефер пусна авантаж, след което Бакалов вкара втория гол за своя тим - 2:0.

Малко по-късно Димчев се откъсна очи в очи с Караманов, но не успя да върне интригата. Това бе и първото малко по-сносно положение, което се откри пред столичани. Михаил Петров също пробва далечен удар, но не успя да вкара.

Със самото начало на второто полувреме Сливен тотално уби интригата. Димо Бакалов подаде към Илич, неговият удар бе избит, но топката попадна във Веселинов, който със странична ножица направи преднината на Сливен "класическа" - 3:0.

Оттук до края на мача Сливен и Академик доиграваха срещата и като че ли на всички бе ясно как ще свърши тя. Стойко Сакалиев на два пъти опита да вкара почетно попадение, но не успя и по този начин играчите на Йордан Лечков се поздравиха с много важна победа.