Черно море разби гостуващия отбор на Ботев (Пловдив) с 4:0 и спечели първата си победа в новото първенство.

След куп пропуски пред вратаря Арсов, в края на първата част Диян Генчев "разпечата" вратата на пловдивчани.

Мартин Христов удвои в 55-ата минута след самостоятелна акция, а в 75-ата бразилеца Даниел Моралес направи 3:0 с глава.

Крайното 4:0 за "моряците" оформи най-активния им състезател Бойко Величков.

"Стана динамичен мач, в който ни бе трудно само до първия гол. Доволен съм, че вкарахме красиви попадения и зарадвахме публиката ни", коментира треньора на Черно море Ясен Петров.

"Играхме много слабо. Представянето ни бе далеч от играта в първите ни два мача. Бяхме прекалено страхливи и резултата е логичен", заяви наставникът на Ботев Светослав Гърков.

В Смолян Локомотив (София) записа пореден успех, надделявайки над Родопа с 2:0. За "железнирачите" вкараха Цветан Генков в 38-ата и Христов, който си отбеляза ефектен автогол в 53-ата минута.

Футболистите на треньора Стефан Грозданов държаха под контрол играта през целия мач и се поздравиха със заслужен успех.

Тимът на Беласица измъкна трудна победа в Петрич с 1:0 над Берое. Старозагорци удържаха нулевото равенство до 59-ата минута, когато бразилецът Маркиньос, който бе най-добрия за петричани, вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Наков.

Преди гола Маркиньос удари и греда.

В най-резултатния мач тимът на Марек победи с 4:1 в Дупница отбора на Ивайло Дражев Черноморец Бургас (София). Гостите записаха и първи изигран мач в "А" група.

За Марек Иван Редовски откри в 16-ата, а Еньо Кръстовчев в 47-ата и 57-ата и Владимир Джилас в 65-ата доведоха резултата до 4:0 за Марек.

Иван Георгиев в 90-ата минута бе точен за Черноморец Бургас (София) за крайното 4:1.