ЦСКА излезе на трето място в класирането, след като разгроми със 7:0 Любимец в двубой от 23-ия кръг на „А" група. Както ясно показва резултатът, интрига в срещата не съществуваше, а възпитаниците на Стойчо Младенов записаха разгромния успех в тренировъчно темпо.

С много силни изяви за ЦСКА се отличи Антон Карачанаков, който вкара два гола и асистира за още един. Победата е рекордна за „червените" от началото на сезона, а благодарение на нея ЦСКА събра на сметката си 42 точки и измести Локомотив (Пд) от третата позиция в класирането. До края на календарната година на ЦСКА остава още един двубой - реваншът от 1/8-финалите за Купата на България срещу Левски. Дербито е идния четвъртък.

ЦСКА предреши всичко в срещата още преди да е изминал четвърт час игра на „Българска армия". В 6-ата минута Омар Косоко даде начало на головото шоу. Тъмнокожият футболист се пребори с двама бранители, навлезе в полето и с точен удар с десния крак не остави шанс на Рашков - 1:0.  Не измина особено много време преди „армейците" да удвоят преднината си.

В 13-ата минута Тодор Янчев изведе по превъзходен начин Карачанаков, който без да се поколебае веднага отправи удар и бе точен - 2:0. Още някъде тук стана ясно, че интрига в срещата няма да има, а единствената въпросителна ще бъде с колко точно гола „червените" ще спечелят мача.

В заключителните секунди на първата Емил Гъргоров също записа името си сред голмайсторите, след като вкара с мощен шут от границата на полето. Преди това пък на два пъти пропуски направиха Мартин Петров и Антон Карачанаков.

Още на почивката Стойчо Младенов направи две промени, като съхрани силите на Мартин Петров и Гъргоров, заменяйки ги с младите Витанов и Долапчиев. Нищо в играта на ЦСКА обаче не се промени и домакините продължиха да редят гол след гол. Венци Василев се разписа с глава в 51-ата минута, в до края на срещата сред голмайсторите попаднаха още Карачанаков, Долапчиев и Чочев.

ЦСКА - ЛЮБИМЕЦ 7:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)