ЦСКА записа първата си победа за новия сезон в „А" група. След като в първите 3 мача „червените" бяха взели едва 2 точки, последният ден на месец август се оказа съживителен за 31-кратния първенец на България.

ЦСКА победи с изразителното 4:1 Миньор, като двубоят се проведе на градския стадион в Своге, тъй като „чуковете" изтърпяват наказание и са лишени от право да домакинстват в Перник.  С два гола за столичани се отличиха Антон Карачанаков и Станко Йовчев, а почетното попадение за домакините вкара Милен Василев.

Благодарение на успеха момчетата на Стойчо Младенов ще вземат глътка въздух, а с натрупаните 5 точки ще прогресират поне малко в класирането, където преди този двубой заемаха незавидната 12-та позиция.

Иначе началото на двубоя далеч не вещаеше подобен финал. Миньор откри резултата още в 15-ата минута чрез Милен Василев. Тодор Янчев сгреши фатално и позволи на Василев да му отнеме топката, след което бързоногият играч напредна няколко метра и с техниченн удар не остави шанс на Черни - 1:0.

В средата на първата част ЦСКА изравни. Карачанаков изпълни отлично свободен удар и оплете топката в мрежата зад Пейков - 1:1. При този резултат дойде и последният сигнал за първата част.

Още в началото на второто полувреме ЦСКА нанесе решителния си удар чрез Станко Йовчев. Младият нападател вкара за 1:2 в 52-ата минута, след като засече с глава центриране на Присо. Малко по-късно отново Йовчев ликуваше. Нападателят получи добър пас от Карачанаков, откъсна се от отбраната на символичните домакини и майсторски вкара за 1:3.

Попадението тотално обезсмисли двубоя, до чийто край остана време за още един гол. Антон Карачанаков вкара изключително красив гол, след като изстреля снаряд от около 20 метра, с който не остави шанс на Пейков - 1:4.

В следващия кръг ЦСКА е домакин на Ботев (Враца), а на Миньор му предстои гостуване на негостоприемния стадион на Локомотив (Пловдив).

МИНЬОР - ЦСКА 1:4 (СТАТИСТИКА)