ЦСКА победи Славия с 3:0 във второто столично дерби от 25-ия кръг на „А" група. И трите попадения паднаха след почивката, когато се разписаха Милисавлевич, Косоко и Тони Силва. Благодарение на успеха „армейците" се утвърдиха на третата позиция в класирането и натрупаха самочувствие седмица преди Вечното дерби срещу Левски.

Първото полувреме на „Българска армия" бе сравнително скучно и няма да се запомни с нищо. Единственият момент, в който имаше някаква опасност пред една от вратите бе в 23-ата минута, когато Величко Величков отправи силен удар от въздуха, а Райс М'Боли акробатично изби с една ръка.

Коренно различен бе мачът след почивката и вина за това имат момчетата на Стойчо Младенов. Домакините погледнаха далеч по-сериозно към вратата на съперника и откриването на резултата бе въпрос на време. Това време настъпи в 63-ата минута, когато Милисавлевич бе намерен в полето и с техничен удар с левия крак прокара топката в долния ляв ъгъл - 1:0.

Голът успокои „червените", които до края на срещата се забавляваха. В 79-ата минута Косоко вкара зрелищен гол, след като бе изведен сам срещу Петков от Милисавлевич - 2:0. Секунди по-късно преднината на ЦСКА стана класическа. Новото попълнение Тони Силва вкара изключително красив гол и изправи на крака за трети път около 5 000 зрители на „Армията".

Славия доигра мача в намален състав, след като в 73-ата минута Цветомир Панов получи втори жълт, съответно червен.

ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)