ЦСКА се върна на първото място във временното класиране в "А" група, след като в мач от 19-ия кръг победи като гост с 2:0 Спартак (Варна). Головете за шампионите реализираха Руи Мигел през първата част и Иван Иванов след подновяването на играта.

Мачът във Варна започна с натиск на ЦСКА, който даде резултат в 21-ата минута. Удоджи пусна добър пас в коридор към Руи Мигел, който останал сам срещу вратаря не сгреши - 0:1.

Малко по-късно Данчо Тодоров можеше да удвои аванса на шампионите, но ударът му с левия крак срещна напречната греда.

Последните 10 минути бяха за домакините, но Сакалиев нямаше късмет да се разпише.

"Соколите" започнаха силно и втората част, но трудно стигаха до чисти голови положения. От своя страна гостите направиха няколко опасни контраатаки, чрез които бяха близо до втори гол. Той дойде в 62-ата минута, а Иван Иванов се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като с техничен удар с левия крак прехвърли стража на Спартак и оформи крайното 2:0.

След този двубой момчетата на Любослав Пенев излязоха на първо място с 44 точки. Спартак са 11-и с 19 точки.