Черно море удари ЦСКА с 2:1 в един от най-интересните мачове от 16-ия кръг на „А" група. С успеха  „моряците" се завърнаха на 6-ото място в класирането, докато „червените" може да бъдат свалени от 3-ата позиция, при определено развитие в останалите срещи от кръга.

Двубоят определено ще предизвика много коментари от щаба на столичани, които имаха много претенции към рефера Станислав Тодоров. В самия край дори наставникът на ЦСКА Стойо Младенов бе изгонен на трибуните, след като скочи да се кара за един несправедливо неотсъден фаул срещу Сидибе.

Иначе всичко започна добре за гостите, които поведоха в 22-ата минута. След центриране отдясно, настъпи разбъркване и паника в пеналта на домакините. Защитник успя все пак да избие топката, но право в краката на Емил Гъргоров, който с много точен удар в горния ъгъл матира Емил Михайлов.

Това обаче бе всичко най-добро, до което успя да стигне ЦСКА. Варненци пък успяха да изравнят само десетина минути по-късно. Тодоров даде фаул около дъгата за влизане на Менди срещу Илиев. Райков изпълни хитро, като пусна топката по земя, тя мина под стената и влетя покрай изненадания Черни за 1:1.

Секунди по-късно Черно море направи пълен обрат. Райков влезе в пеналта, там финтира Янчев, който закачи крака му в опита си да избие топката. Контактът бе малък, но достатъчен за крилото на домакините да падне. Тодорв, който бе на 4-5 метра от ситуацията веднага посочи бялата точка, Бакари изпълни точно дузпата за 2:1.

След почивката интересните моменти бяха далеч по-малко. В началото на втората част Гъргоров се пребори за една безнадеждна топка край аута, след като вратарят Михайлов бе излязъл. Бадема върна към Марсиньо, но последният не успя да нанесе удар.

В 56-ата мин., дойде и най-спорното положение в мача. При едно центриране от фаул, Вальо илиев върна с глава към Попов, който прати топката във вратата на Черно море. Лайнсменът обаче вдигна флага за засада и попадението не бе признато, което предизвика бурния гняв на гостите. На повторенията се видя, засадата е най-меко казано дискусионна.

До края на двубоя обаче гостите не успяха да сътворят почти нищо пред Михайлов, освен няколко разбърквания в пеналта. Нервите обаче продължиха, а в края Младенов не издържа и скочи срещу решението на Тодоров да не даде чиста фаул срещу Сидибе. Заради реакциите си, Стойчо бе изгонен на трибуните, последва го и помощникът му Анатоли Нанков.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 2:1 (СТАТИСТИКА И КОМЕНТАР)