ЦСКА постигна трудна победа с 1:0 като гост на Ботев в една от най-интересните срещи от 9-ия кръг на "А" група. Новосформираният състав на "канарчетата" оказа сериозна съпротива на "червените" и спокойно можеше да вземе поне точка. В крайна сметка обаче по-добрата физическа подготовка и опитът на столичани си казаха думата и те се добраха до успеха. Със спечелените три точки, ЦСКА се върна на върха в класирането. Ботев пък остава на дъното.

Мачът започна динамично, като и двата отбора се стремяха към ранен гол. И пред двете врати имаше добри положения още в началните минути. Първо Лука Бриньоли изби с котешки рефлекс удар на Платини, а в следващата атака Морини стреля опасно отдалеч, но Караджов плонжира и изби с мъка в корнер.

Постепенно темпото поспадна и двата отбора не успяваха да стигнат до изгодно положение пред противниковата врата.

Малко преди почивката френският защитник на Ботев Густав се контузи при един сблъсък с Делев и бе заменен принудително от Ди Паоло.

Секунди преди почивката Кабу използва грешка на "червената" защита и се откъсна сам срещу Караджов. Тъмнокожият футболист обаче се засуети и пробва удар от далеч, който не затрудни вратаря на ЦСКА.

ЦСКА излезе напред малко след почивката. Тодоров намери Иван Стоянов в наказателното поле, той залъга защитник на Ботев и с диагонален удар по земя не остави шансове на Бриньоли - 0:1.

Домакините обаче не се отказаха да атакуват. Много усилия хвърляше Морини, но италианецът много често оставаше неразбран от своите съотборници.

Отличен шанс за втори гол се откри пред ЦСКА в 72-ата минута. Една рикоширала топка се озова у Платини. Вместо да подаде обаче, бразилецът реши да прехвърли Бриньоли, което не се оказа успешен ход.

Една от най-спорните ситуации в мача бе в 80-ата минута. Тогава бе отсъдена несъществуваща засада срещу Ботев. Кабу наистина бе зад последния в "червена" фланелка, но той не игра с топката, а я остава за изкачащия от задна позиция Морини. Страничният рефер обаче предпочете да се подсигури и вдигна флага.

Веднага след това Владо Манчев можеше да се разпише. Бившият национал премина защитник в жълто и вратаря Бриньоли, но в последния момент топката му бе избита.

БОТЕВ - ЦСКА 0:1

0:1 Ив. Стоянов (51')

БОТЕВ: 30. Бриньоли 17. Тинаци 3. Сириняно 16. Густав (41-Ди Паоло) 23. Брици (к) 15. Дзанолети 19. Витанов (73'-Кочев) 32. Карлет (46'-Йорданов) 8. Кабу 10. Морини 13. Григоров;

ЦСКА:12. Караджов 52. Минев 6. Котев 15. Иванов 4. Стоянов 5. Янчев (к) 21. Янев (58'-Морозс) 30. Тодоров (55'-В. Манчев) 77. Делев 22. Платини 73. Ив.Стоянов (71'-Тимонов).

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив

Главен съдия: Станислав Тодоров