ЦСКА записа трудна, но изключително важна победа в борбата за титлата. Момчетата на Стойчо Младенов се наложиха с 1:0 като гост на Славия, като по този начин възстановиха аванса си от 6 точки пред втория Лудогорец. Скъпоценният гол в „Овча купел" реализира Станислав Костов в началото на второто полувреме.

Срещата на стадиона в „Овча купел" започна с равностойна игра, като в първите 20 минути пред двете врати нямаше нищо интересно. В средата на полувремето защитата на ЦСКА бе приспана и домакините получиха отличен шанс да открият резултата. Влезлият като резерва Георги Христов получи топката на крак в полето, но се забави твърде много и в крайна сметка шутът му бе блокиран от плонжа на защитник на ЦСКА.

Тези минути определено бяха за „белите" и малко по-късно дойде нова отлично възможност. Влади Златинов отправи фантастичен шут от 25 метра, но топката разтресе напречната греда.

В последните минути на първата част момчетата на Стойчо Младенов също погледнаха към вратата на съперника и на свой ред можеха да открият резултата. Тодор Янчев и Жуниор Мораеш обаче пропиляха с лека ръка добрите ситуации, в които участваха.

ЦСКА започна отлично второто полувреме и откри резултата в 50-ата минута. Мораеш бе изведен отлично по десния фланг, напредна до аутлинията и върна в полето към Станислав Костов, който от 7-8 метра със силен удар не остави шанс за реакция на вратаря на домакините - 0:1.

В следващите минути Стойчо Младенов затвори мача, след като извади нападател, в лицето на Карачанаков, и пусна на негово място защитник, в лицето на Николай Дюлгеров. Въпреки това „червените" бяха близо до втори гол, но ударът на Мораеш от около 25 метра се отби в десния страничен стълб на вратата на домакините.

В заключителните минути на срещата играчите на Славия се опитаха да върнат попадението, но така и не успяха да се справят със защитата в „червено".

СЛАВИЯ - ЦСКА 0:1 (СТАТИСТИКА)