ЦСКА си върна първото място в "А" група, след като победи с 1:0 Сливен. Двата отбора се изправиха в мач от 8-ия кръг, а победното попадение реализира Тодор Тимонов в края на първото полувреме. Благодарение на успеха ЦСКА оглави еднолично класирането с актив от 22 точки. Втори е Черноморец - Бургас с 20 точки. Сливен е на 14-а позиция с 4 точки.

ЦСКА направи силно първо полувреме, като от първия съдийски сигнал "армейците" наложиха натиск. Още в 6-ата минута домакините можеха да открият резултата, но защитник на Сливен изби една топка от голлинията. В 11-ата минута Костадин Стоянов проби по левия фланг и центрира към Платини, чийто удар с глава излезе в аут. Малко по-късно отново Платини се извиси над защитата на Сливен, но Георгиев бе на мястото си и спаси удара на нападателя. В 28-ата минута ЦСКА удари греда. Тимонов центрира остро към Костадин Стоянов, но ударът на защитника се отби в напречната греда. Момчетата на Любослав Пенев все пак стигнаха до гол в самия край на полувремето. Мишел Платини подаде към Тимонов, който с мощен удар от воле оплете топката в мрежата на "войводите" - 1:0.

Второто полувреме започна с пропуск за Сливен. При едно центриране в пеналта защитниците на ЦСКА действаха разконцентрирано и позволиха на Христов да получи топката в близост до Ивайло Петров. Нападателят на гостите обаче нанесе твърде слаб и неточен удар. Домакините отговориха с две добри атаки, в основата на които бе Мишел Платини. И в двата случая обаче вратарят на Сливен бе безпогрешен. В хода на мача двамата треньори направиха смени, като се опитаха да освежат играта. В 73-ата минута гостите от Сливен получиха право да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле на ЦСКА, но в крайна сметка не успяха да нанесат точен удар.

В заключителните 10 минути на срещата Сливен взе инициативата в мача, като на два пъти бе близо до изравнителен гол. В 83-ата минута Ивайло Петров с мъка изби в корнер удар към "червената" врата. Секунди след това пък Йордан Минев изби от голлинията удар с глава на Киков. В последната минута удар на Христов мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на ЦСКА. В крайна сметка ЦСКА запази крехката си преднина и се върна на върха в "А" група. В следващия кръг ЦСКА гостува на Ботев, а Сливен приема Черноморец.