Лидерът ЦСКА не срещна проблеми при гостуването си на последния в класирането Хасково и спечели с 4:2. „Червените" поведоха с 4:0, след като домакините останаха с 10 души още през първата част, но се отпуснаха в края и позволиха на Хасково да върне две попадения.

Така „червените" отново увеличиха аванса си на върха, поне до мача на Лудогорец, докато отборът на Емил Велев остава твърдо на последното място.

Всичко започна отлично за ЦСКА, като столичани поведоха още в 16-ата минута. Карачанаков стреля от фаул, топката се отклони от стената, изненада Пейков и влетя във вратата му за 0:1.

Пет минути по-късно Буш удвои. „Червените" направиха чудесна атака по фланга, топката стигна до Карачанаков в пеналта, който веднага стреля. Пейков изби, но право в краката на притичалия румънец, който нямаше как да сбърка.

Нещата за хасковлии станаха още по-лоши в 33-ата мин, когато Тевия удари без топка Галчев и бе справедливо изгонен.

Веднага след почивката резултатът стана класически. Соарес отне по елементарен начин една топка от Скерлев в пеналта и матира Пейков.

В 57-ата мин. Серджиу Буш наниза второто си попадение след шут от границата на пеналта. Румънецът получи от Соарес, който пак отне от Скерлев.

И когато всички на стадиона очакваха още голове за ЦСКА, се случи тъкмо обратното. Гостите се отпуснаха и позволиха на Хасково да се порадва.

В 73-ата Еуженио проби сам през цялото поле на столичани и с майсторски фалцов удар не остави шансове на Дивиш. Малко по-късно резервата Лозев направи резултата 2:4 с летящ плонж с глава пред безучастния поглед на Апостол Попов.

В самия край на мача пък Олег Шалаев можеше дори да вкара и трети гол за домакините, но би покрай вратата.

ХАСКОВО - ЦСКА 2:4 (КОМЕНТАР И СТАТИСТИКА)