ЦСКА победи Левски с 1:0 в много нервен мач, в който главният съдия Георги Кабаков показа общо 6 червени картона, 2 от които след последния съдийски сигнал. Единственото попадение в срещата реализира Емил Гъргоров в 69-ата минута. Бадема бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тони Силва.

Любопитното е, че за първи път от 27 години ЦСКА успява да запише дубъл над Левски, след като по-рано през сезона ги победиха и с 3:0. Нещо повече - двата отбора се срещнаха общо 4 пъти до момента (през сезона), в които Левски няма отбелязан гол от игра.

Петият сблъсък между "сини" и "червени" пък ще бъде само след седмица, когато започват плейофите в шампионата.

Първото полувреме на дербито бе изключително интересно и предложи редица голови положения. Повече за двете нули на таблото трябваше да съжаляват домакините от Левски, които се разминаха на няколко пъти с откриване на резултата. Още в 4-ата минута Ларсен Туре се озова очи в очи с М'Боли след уникален пас на Гаджев, но крилото на Левски шутира неточно. Малко по-късно Омар Косоко засече центриране от фаул и с глава стреля опасно, но топката мина покрай вратата на Левски. В 29-ата минута главният съдия Георги Кабаков показа втори жълт, съответно червен картон на Борис Галчев. Халфът на ЦСКА набързо натрупа два картона и заслужено напусна терена рано-рано. Очаквано след този момент „червените" се прибраха в половината си и разчитаха предимно на контра-атаки, с които да застрашат вратата на Блажевич. В крайна сметка голове след 45 минути игра не паснаха и двата отбора се разделиха за почивка при нулево реми.

За разлика от първата част, втората започна с много нарушения, които накъсаха играта. На минута двата отбира си правеха поне по 2 нарушение и логично футбол почти не се игра. Играчите на Левски се опитваха да бъдат по-агресивни, но въпреки това трудно намираха начин да се справят с отбраната на ЦСКА.

В 67-ата минута капитанът на Левски Станислав Ангелов направи чутовна глупост. Пелето тръгна да лъже в собственото си поле Тони Силва, португалецът му отне топката, след което Ангелов го събори. Напълно логично Георги Кабаков отсъди дузпа и показа втори жълт картон на Пелето. Зад топката застана Емил Гъргоров, който стреля в долния ляв ъгъл на Блажевич. Вратарят хвана посоката, но нищо повече - 0:1.

Очаквано до края на срещата домакините от Левски се хвърлиха в атака в търсене на изравнителен гол, но отбраната на ЦСКА бе добре подредена и не допусна вратарят М'Боли да бъде застрашен.

В 4-ата минута от продължението двата отбора останаха с по 9 души. Туре ритна Б'Боли, той го замери с топката, за което в крайна сметка и двамата получиха червени картони.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 0:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)