Царско село и Ботев (Пд) завършиха наравно 2:2 в последния мач от кръга в efbet Лига. Домакините изпуснаха преднина от два гола, а изравнителното попадение на "жълто-черните" падна в последните секунди от добавеното време на срещата.

Царско село поведе в 18-ата минута чрез Димитър Костадинов. Андерсон удвои за домакините в 58-ата. Впоследствие възпитаниците на Любослав Пенев се отпуснаха и позволиха изравняване.

Атанас Илиев върна един гол в 74-ата минута, а дълбоко в добавеното време "златната" резерва на Азрудин Валентич - Еспиноза, вкара за 2:2.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Царско село - Ботев (Пловдив) 2:2, Еспиноза носи точка на гостите

Столичани ще опитат днес да изненадат съперника си с двама нови чужденци

Така Царско село пропусна да изпревари Левски в класирането на efbet Лига и остава девети с 18 точки. Ботев (Пловдив) изпревари Ботев (Враца) и е на 11 място с 15 пункта.

Това е първа точка за "жълто-черните" в ерата "Зингаревич" и под ръководството на Азрудин Валентич.

Снимка 519921

Ботев подходи плахо през първото полувреме и заслужено изоставаше на почивката. Царско село може да съжалява за пропуските си. Все пак домакините увеличиха своята преднина в началото на втората част, а веднага след това записаха нов, впоследствие оказал се решителен пропуск.

Пловдивчани показаха завидно желание и не се предадоха до последно. След като намалиха преднината на домакините, целият отбор се втурна напред и видимо бе по-мотивиран от съперника. Ботев остана концентриран в последните секунди и индивидуална проява спечели точката за гостите.