Отборът на Светкавица взе втората си точка в елита, след като завърши наравно 0:0 като гост на Монтана. Двата тима се изправиха в последен двубой от 12-ия кръг, в който предложиха здрава битка, но за жалост зрителите на „Огоста" не видяха голове.

Като цяло срещата бе открита и двата отбора имаха своите шансове за гол. Първото полувреме принадлежеше на домакините от Монтана, докато втората част и особено последните минути бяха за „мълниите" от Търговище. В крайна сметка обаче двамата вратари се намесваха авторитетно когато имаше нужда и запечатаха вратите си.

Двубоят в Монтана бе изгледан на живо от наставникът на Славия Мартин Кушев. В следващия кръг „белите" гостуват в Търговище на Светкавица, а Монтана се изправя срещу Локо (Сф).

Въпреки спечелената точка, новакът Светкавица твърдо остава на дъното в класирането. Монтана е в средата на таблицата.

МОНТАНА - СВЕТКАВИЦА 0:0 (СТАТИСТИКА)