Светкавица записа историческата си първа точка в „А" група. Тимът от Търговище стигна до реми 1:1 като гост на Калиакра, а в края дори можеше да си тръгне и с победа.

Домакините имаха почти пълно преимущество преди почивката, когато стигнаха до няколко добри положения за гол. От отбора на Цонко Цонев имаха претенции и за дузпа в самото начало, когато Иван Цачев сякаш бе задържан в пеналта.

Голът за Калиакра обаче падна едва в 51-ата минута. Разписа се Детелин Димитров, засичайки центриране от корнер. След попадението обаче Светкавица се стегна и започна да играе все по-добре. Гол на Уахид бе отменен поради засада, но в 81-ата гостите все пак стигнаха до изравняване. Дамянов стреля след центриране отляво, вратарят изби, но топката се върна у играча на Светкавица, който този път бе безпогрешен - 1:1.

В даденото от рефера продължение и късметът обърна гръб на новаците, като шут на резервата Еумедин срещна гредата.

Така след седмия кръг единственият тим без актив в „А" група остава Берое.