Светкавица е новият член в "А" група. В бараж за влизане в елита на българския футбол, тимът от Търговище спечели с 3:1 срещу Етър (Велико Търново). Така за първи път в своята история отборът ще мери сили с най-добрите тимове.

Първото полувреме започна много вихрено и още във втората минута Вълев изпробва рефлекса на търновския вратар Димитров. Три по-късно резултатът беше вече открит. Баев центрира отдясно, а Кънев безпроблемно се измъкна и с крак засече топката за 1:0 в полза на символичния домакин от Велико Търново.

Последваха по-силни минути за състава от Търговище. Слави Шоколаров на няколко пъти опита да преодолее стража на Етър. Така се стигна до 24-ата минута, в която равенството беше възстановено.

Даниел Генов не сбърка при върната от Вълев към дузпата топка - 1:1. В края на първата част пък деветката на Светкавица направи непростим пропуск, стреляйки в аут от около метър от вратата.

След почивката събитията на терена се промениха значително, а с тях и резултатът. В 47-ата минута гостите осъществиха пълен обрат. Генов центрира в наказателното поле от пряк-свободен удар, където пък Стоянов с глава засече топката и с помощта на гредата тя влезе зад гърба на Димитров за 2:1.

След час игра Етър ги сполетя късмет, а Светкавица малшанс. Топката се "разходи" по голлинията, след което Николов не успя да се разпише при изчистването й. Две по-късно отново той можеше да сложи точка на спора, но ударът му срещна лявата греда.

Въпреки смените в състава на Велин Кефалов етърци не съумяха да намерят себе си и да стигнат поне до равенство, с което мачът да влезе в продължения. В 88-ата минута дори резервата Генов пропусна да изравни от изгодна позиция. След това и Кънев нямаше късмет да преодолее Георгиев.

В 93-ата всичко свърши - Шоколаров вкара за 3:1 и окончателно класира тима си за първото в историята участие в "А" група.