Берое и Литекс завършиха наравно 1:1 в изключително зрелищен мач от 16-ия кръг на „А" група. Двубоят предложи много интересни моменти, голови възможности, нерви и цели три червени картона. Ремито бе първо за новият треньор на ловчанлии Христо Стоичков. Досега Камата имаше само победи начело на шампионите.

Заралии поведоха още в 11-ата минута. Елиаш стреля отдалеч, а Илко Пиргов се прояви левашки и позволи на леката топка да мине под плонжа му. Домакините обаче останаха с човек по-малко само четвърт час по-късно. Ливраменто се спречка с Попво край тъча и получи малко пресилен червен картон.

Гостите веднага се възползваха численото си предимство. В 33-ата мин Галин Иванов центрира, вратарят Ивайло Иванов излезе лошо и позволи на Христо Янев да се разпише с глава.

След почивката напрежението остана да властва на терена. Емил Ангелов бе близо до гола, веднага след подновяването на играта, а Елиаш тресна гредата малко по-късно.  В 55-ата реферът изравни числено двата отбора, като изгони и Страхил Попов.

До края двата тима си размениха по няколко шанса, а домакините завършиха мача с 9 души, след като резервата Ермоигбе също видя червения картон в последната минута.