Отборът на Спартак (Варна) постигна първа победа в първенството, след като надигра Рилски спортист с 3:1 в последния мач от третия кръг на "А" група. "Соколите" диктуваха събитията на терена през първите 45 минути и пропуснаха да се оттеглят на почивка и с по-голям аванс.

Резултата откри Владимир Василев още в 6-ата минута, след като засече с глава центриране в наказателното поле. В 39-ата минута резултатът набъбна на 2:0, след като Борислав Георгиев вкара много красив гол след бомбен шут от около 25 метра.

В последната минута на редовното време Стефаен Костадинов отбеляза гол за гостите с изстрел от границата на наказателното поле. В ответната атака вратарят на Рилски спортист Юсуф Омар фаулира Боян Илиев и Иван Вълков оформи крайния резултат след точен изстрел от бялата точка.

След срещата президентът на Рилецо Юри Галев обвини треньора Иван Маринов за загубата на тима си.