Оставането на Сливен в "А" група ще бъде под сериозен въпрос до последния кърг. "Войводите" инкасираха много неприятна загуба с 1:3 у дома от Черно море. Така тимът на Димчо Ненов остава в опасната зона и след 23-ия кръг.

Срещата на стадион "Хаджи Димитър" започна доста динамично, като в първите минути двата отбора си размениха по няколко опасни положения за гол. Първо удар на Димо Бакалов с глава бе избит от Денчев в корнер, а минути по-късно упражнението се повтори, но след изпълнение на пряк свободен удар. В 18-ата минута пък Дончо Атанасов бе близо до гола, но ударът му се отби от тялото на бранител на домакините.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Илич открадна една топка от Дончо Атанасов, нахлу в наказателното поле и подаде към Марчев, който нямаше как да сгреши - 1:0.

Буквално при първата си атака след подновяването на играта гостите успяха да изравнят. Отлична контра на "моряците" завърши със слаб удар на Божилов, при който обаче Георгиев засече кълбото в собствената си врата и изравни резултата.

След почивката силите на домакините се оказаха недостатъчни. В 66-ата минута Караманов не успя да избие добре една топка и позволи на Георги Илиев да го прехвърли с глава, като по този начин даде нова преднина на гостите. До крайното 3:1 за Черно море се стигна в 88-ата минута, когато Данаил Ратников реши всичко с трето попадение.