Сливен успя да постигне втората си победа през сезона, при това отново над пловдивски отбор. Тимът на Лечков би с 2:1 Локо Пд на Лаута. Още вчера в Пловдив плъзнаха слухове, че именно подобен развой са договорили двата отбора. Дали е така обаче надали ще се разбере.

Иначе гостите започнаха ударно. До шестата минута те набързо поведоха с 2:0. Във втората минута Деян Христов направи добавка на удар на Илия Илиев за 1:0. Отново Христов реализира второто попадение, този път с глава.

До края на полувремето домакините все пак върнаха едно попадение. Постигна го Рафаел с удар от 20-ина метра.

Очаквано или не, през второто полувреме не паднаха нови голове. Домакините бяха по-активни, но не достатъчно, за да стигнат до обрат. В края на срещата те уцелиха и греда след удар на Данов. Въндев пък пропусна да отбележи за трети път за Сливен.

ЛОКО (Пд) – СЛИВЕН 1:2
0:1 Д. Христов (2), 0:2 Д. Христов (5), 1:2 Рафаел (35)

Локо: Кирил Акалски, Георги Мечечиев, Сингбо, Ангел Йошев, Мартин Сечков, Милутинович, Рафаел (75 - Данов), Кики, Христиан Попов, Георги Божилов (66 - Трифонов), Димитър Илиев

Сливен: Иван Георгиев, Цветомир Валериев (82 - Въндев), Васил Велев (50 - Петров), Виктор Петаков (72 - Марков), Деян Христов, Илия Илиев, Евгени Игнатов, Филип Филипов, Ивайло Петров

Стадион: "Локомотив", Пловдив