В двубоя на новаците от 14-тия кръг на "А" група Сливен победи като домакин с 2:0 срещу Локомотив (Мездра).

Много силен вятър духаше в града на стоте войводи, теренът на стадион "Хаджи Димитър" бе наводнен след излелия се дъжд, но всичко това не попречи на провеждането на мача.

Домакините успяха да поведат в резултата в 14-ата минута. Иван Стоянов стреля от пряк свободен удар, вратарят на "железничарите" Георгиев изби, но топката попадна в Ямуков, който от непосредствена близост вкара за 1:0.

Сливен стигна до второ попадение в началото на второто полувреме и до ситуацията за гола отново се стигна след статично положение. Стоянов центрира от ъглов удар, оставеният непокрит Миндев получи топката и вкара за крайното 2:0.

СЛИВЕН - ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) 2:0
1:0 Ямуков (14)
2:0 Миндев (53)

СЛИВЕН: Чавдаров, К.Стоянов (46 - Зафиров), Киков, И.Янев, Ямуков, К.Янев, П.Стоянов, Велев (85 - Миронов), Миндев, Иса, Ив.Стоянов. Старши-треньор: Георги Дерменджиев

ЛОКОМОТИВ: Георгиев, Марков, Цветкович, Макенджиев, Христозов, Ст.Илиев,  Стоилов (59 - Валериев), Симонович (52 - Каранейчев), Илия Илиев, Давид Силва (72 - Петаков), Руи Мигел. Старши-треньор: Георги Тодоров

СЪДИЯ: Ангел Ангелов

ЖЪЛТ КАРТОН: Марков (Л);

СТАДИОН: "Хаджи Димитров", 1500