Нефтохимик и Славия откриха IV-ия кръг в „А" група с равенство. Двата отбора премериха сили на „Лазур" в Бургас, а в крайна сметка срещата завърши без победител - 1:1. Повече за резултата могат да съжаляват „белите" от София, които бяха по-опасният отбор на терена и спокойно можеха да си тръгнат от морския град с пълен актив от точки.

През първата част момчетата на Асен Букарес тотално контролираха събитията на терена и заслужено откриха резултата в 20-ата минута. Бразилецът Фернандо да Силва като на парад мина през няколко играчи на Нафтата и с левия крак от малък ъгъл прокара топката зад Караманов - 0:1. До края на полувремето преднината на столичани можеше да набъбне, но с няколко пропуска се отличи Атанас Курдов.

След почивката картината коренно не се промени. В 56-ата минута Радослав Димитров отправи силен удар от дистанция, но топката се отби в напречната греда. Домакините отговориха с опасен удар на Йошев, който обаче не попадна в целта.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал, „шейховете" намериха начин да изравнят. При една от малкото си качествени атаки, домакините спипаха гостите по „бели гащи" съперника си. Чипев, от точката за изпълнение на дузпи, отправи два последователни удара - първият бе париран от Гошо Петков, вторият от бранител на Славия. В крайна сметка топката се върна на крака на Петър Димитров, който бе точен - 1:1. За втори пореден мач Димитров се оказва златна резерва за Нафтата.

В последните 5-6 минути Славия прибра домакините в собствената им половина, но до нов гол не се стигна. Благодарение на спечелената точка домакините от Бургас вече имат 7, колкото и лидерите в класирането Ботев (Пд), Локо (Пд) и Литекс. Славия пък има едва 2 точки.

НЕФТОХИМИК - СЛАВИЯ 1:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)