Славия нанесе трета поредна загуба на Черно море от началото на полусезона. „Белите" победиха у дома „моряците" с 1:0, което сериозно постави бъдещето на треньора Георги Иванов под въпрос.

Неговите възпитаници се скъсаха да пропускат, а техен гол бе отменен заради засада. Гозно имаше претенции и за недадена дузпа.

Въпреки всичко това Черно море така и не можа да вкара гол и за трети пореден мач, под ръководството на Иванов и четвърти пореден от „А" група, не познава вкуса на победата.

Срещата на „Овча купел" бе изключително оспорвана. В 36-ата минута Идалго центрира към Комел, който падна в наказателното поле след спортно съприкосновение с Дани Златков. Георги Иванов скочи да претендира за дузпа, но съдията Калин Людмилов подмина ситуацията.

В 43-ата минута се стигна до най-чистото положение за варненци от началото на мача. Манолов намери Идалго, той влезе в наказателното и стреля в долния десен ъгъл, но Кунчев изби.

През втората част пропуските продължиха. В 52-ата  се стигна до отменен гол за Черно море. Георги Илиев центрира, Паломино отбеляза, но реферът отсъди засада. Минута по-късно се стигна до попадение за домакините. Галин Иванов центрира отляво към Ливраменто, който с глава отбеляза. До края на мача не се стигна до опасни положения и така „белите" взеха трите точки.

След двубоя Славия е на 8-ото място, а Черно море е с четири позиции по-назад.