Отборът на Славия допусна поражение от този на Етър в късния неделен двубой от програмата на Първа лига.

Софиянци отстъпиха с 0:1, с попадение на Даниел Младенов, отбелязано през първата част от двубоя.

Снимка 412779

Мачът бе исторически за "белите", които за първи път играха на осветление на съоръжението в квартал "Овча купел".

Двата клуба се намират в средата на таблицата, като нямаха никакъв шанс за придвижване в Топ 6, в края на редовния сезон от шампионата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Славия - Етър 0:1, гол на Младенов!

В досегашните сблъсъци между тези отбори, "белите" водят с 24 победи, 12 равенства и 13 загуби

През първото полувреме не бяха налични много опасности пред двете врати. Предвид факта, че срещата на практика беше без значение, темпото на игра не беше особено динамично.

Феновете на домакините не спираха да подкрепят любимците си, като бяха препълнили сектор "А" от стадиона в "Овча купел". Те получиха възможността да изгледат мача срещу символичната сума от един лев, която бе обявена от клубната управа заради историческия първи двубой за състава на осветление. То бе поставено преди няколко седмици, а до края на сезона ще позволи на тима да приема мачовете от Първа лига на собствения си стадион.

Снимка 412780

След няколко поредни центрирания в полето на гостите се стигна до откриването на резултата. То обаче не беше в полза на домакините, а напротив - на техните съперници. Подаване в пеналта на софиянци намери не особено добре подготвен Стериакис, който понечи да избие топката, но не успя да го направи.

Тя достигна до включилия се на скорост Даниел Младенов, който я прати в мрежата за 0:1.

"Белите" опитаха да отвърнат незабавно, но акциите им в полето на Етър завършваха или с добри действия на защитата на великотърновци, или пък с чудесни намеси на техния вратар Христо Иванов.

Така гостите се оттеглиха в почивка с гол аванс.

Треньорът на "белите" Златомир Загорчич не можеше да разчита на контузените Георги Петков, Илиан Мицански и Ертан Томбак. В същото време Етър днес бе без Венцислав Василев и Ерик почански, които лекуват травми.

Снимка 393739

През второто полувреме на мача дори извършените офанзивни промени от двамата треньори не успяха да раздвижат сериозно състезателите им на терена.

Активността на футболистите в бели и тези във виолетови спортни екипи не беше особено впечатляваща.

На два пъти Чунчуков можеше да се разпише, но попадаше в положение на засада.

Снимка 412782

Така Етър завърши редовния сезон с победа, събирайки актив от 40 точки. Славия разполага с 33 пункта срещу името си в таблицата с подреждането.

В досегашните сблъсъци между тези отбори Славия води с 24 победи, 12 равенства и 14 загуби.