Славия записа втора поредна победа през тази пролет. „Белите" биха Миньор с 2:1 на „Овча купел" и по този начин се задържаха в горната половина на таблицата.

Столичани започнаха силно и установиха традиционния домакински натиск. Резултатът не закъсня и първото попадение дойде в 19-ата минута.

Владислав Златинов се разписа с мощен шут от пряк свободен удар, който не остави никакви шансове на вратаря на перничани Чворович.

Последваха по няколко добри атаки и към двете прави, преди Славия да удвои преднината си секунди преди почивката. Петър Димитров наниза красив гол след като пое топката на гърди и с удар от въздуха матира Чворович.

Миньор успя да намали в самото начало на втората част, когато Бибишков довкара една избита от стража на Славия топка.

Перничани опитаха да притиснат съперника си, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. В последната минута пък Брахими получи втори жълт картон и напусна терена, като на излизане се сдърпа с треньорското ръководство на „белите".