Славия победи Калиакра в Каварна с 2:1 в последен за деня мач от 23-ия кръг на „А" група. Столичани изоставаха в резултата до 87-ата минута, но с два бързи попадения успяха да грабнат трите точки. Мачът ще се запомни с историческия първи гол на японец по българските терени. Именно Тайсуке Акиоши изравни за „белите" малко преди края.

Първото полувреме премина повече от скучно, като нищо не предполагаше инфарктния завършек. Всичко интересно обаче предстоеше да се случи след почивката.

Втората част започна крайно любопитно. Вратарят на каварненци Цветан Димитров се подхлъзна при една върната към него топка и за малко да си вкара много нелеп автогол. Това обаче не се случи, а в 55-ата мин. домакините поведоха. Яшар центрира, Емил Петров не прецени топката, тя тупна пред него и го прехвърли - 1:0.

Двубоят си вървеше към победа за Калиакра, когато удари часът на Акиоши. Японецът изравни в 87-ата мин, а секунди по-късно Даниел Златков засече с глава центриране от фаул и пълният обрат вече бе факт - 1:2.

В последните секунди Акиоши получи втори жълт картон за разкарване на топката и ще пропусне следващия мач на „белите".