Славия и Берое не излъчиха победител в мач от 1-ия кръг на Първа лига. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" завърши 1:1. Мартин Камбуров в 29-ата минута откри резултата, а Милчо Ангелов възстанови равенството в 50-ата.

"Белите" бяха отборът, който създаде повече положения за гол, но на няколко пъти Момчил Цветанов пропусна. В същото време старзагорци чрез Борислав Цонев бяха близо до попадение в началото на втората част.

Славия - Берое 1:1

Славия - Берое 1:1, Милчо Ангелов изравни

Двубоят е днес от 18:30 часа

Срещата започна равностойно. В 10-ата минута Галин Иванов изведе Чунчуков сам срещу вратаря, но Георги Ангелов притича и успя да блокира удара на нападателя. Топката попадна в Цветанов, който стреля покрай вратата.

В 15-ата минута Галин Иванов проби през центъра и стреля силно, но покрай вратата. Берое отговори с опасен удар на Цонев, който бе спасен от Стергиакис.

Снимка 369646

В 23-ата минута топката стигна до Владислав Узунов, който стреля в аут.

В 29-ата минута Берое поведе. Мартин Камбуров бе най-съобразителен при центриране на Иван Минчев от корнер и с глава даде преднина на старозагорци.

Александър Томаш: И двата отбора не заслужаваха победата

"Исках да спестя на футболистите напрежението, което видях у тях"

Шест минути по-късно Славия бе близо до изравнителен гол. Чунчуков получи от Галин Иванов отдясно и с успореден пас в наказателното поле намери Момчил Цветанов. Крилото от няколко метра на празна врата прати топката в аут.

В 41-ата минута Цветанов опита да изненада Перниш с удар в близкия ъгъл, но словакът спаси.

Снимка 369639

На полувремето Златомир Загорчич пусна в игра Милчо Ангелов на мястото на Цветелин Чунчучков.

Въпреки това Берое бе близо до втори гол в 49-ата минута. Меска центрира в наказателното поле, където от няколко метра Цонев с глава прати топката в аут.

Минута по-късно Славия изравни. Камен Хаджиев не успя да отиграе топката и позволи на Милчо Ангелов да се откъсне сам срещу Перниш. Нападателят финтира вратаря и прати топката в опразнената врата за 1:1.

Снимка 369644

В 61-ата минута Цветанов пропусна нова добра възможност. Офанзивният футболист получи топката на границата на наказателното поле от Галин Иванов, но ударът му мина над вратата.

В 74-ата минута Шоколаров с пас от дълбочина изведе Галин Иванов сам срещу Перниш. Офанзивният футболист обаче стреля право в тялото на вратаря, който успя да избие.

Златомир Загорчич: Направихме много положения, но вкарахме едно

"Много ми се иска всички футболисти да отидат в чужбина"

Десетина минути по-късно удар от воле на Славчо Шоколаров в наказателното поле бе блокиран от защитник на Берое. В 88-ата минута Галин Иванов опита да изненада Душан Перниш от пряк свободен удар, но стражът улови.

Снимка 369642

В 89-ата минута резервата Вандерсон проби отдясно и от малък ъгъл опита удар, който не затрудни Стергиакис.

До края на срещата не се случи нищо интересно и двубоят завърши без победител.