Славия не срещна трудности и победи Дунав с 3:0

Отличният период за Славия продължава - нови три точки след класика над закъсалия Дунав

"Белите" с втория си най-резултатен успех от началото на сезона

89′

Много излишен картон, който си изкара младата надежда на домакините - Андреа Христов.

88′

Официално предупреждение за появилия се след почивката Хубчев.

84′

Стефан Велев напуска терена под аплодисментите на зрителите. Неговото място ще бъде заето от Славчо Шоколаров.

79′

Калоян Кръстев ще има шанс да доиграе оставащите 10 минути от мача. Напуска Иван Минчев.

75′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 3:0!!! ИВАЙЛО ДИМИТРОВ!! Случващото се на националния стадион логично доведе нещата до "бяла" класика. В 75-ата минута партньорството между Мба и Омар Абуд отново даде своя положителен резултат. Африканците сътвориха скоростна атаката, която завърши с пас за Ивайло Димитров, който от 1 метър акробатично покачи до 3:0. При повторенията обаче ясно се видя, че Косъма е бил в положение на засада.

69′

И ПАК ПРОПУСК! Малко след гореспоменатата ситуация, Стефан Велев отново се оказа в епицентъра на събитията. Опорният халф, в тази ситуация, изигра положението като типично крило, ала ударът му към далечния ъгъл не намери очертанията.

Снимка 317790

66′

ИВАЙЛО ДИМИТРОВ!! Активният и днес - Ивайло Димитров беше близо от това да реализира седмия си гол за сезона в 68-ата минута. Таранът засече отлично центриране на Мба с глава. Ударът му обаче попадна право в средата на вратата, където отлично позициониран беше Антонов. Буквално една атака по-рано, вратарят на Дунав трябваше да отбива, с доста квартален прийом, шут отблизо на Галин Иванов.

64′

Славистите бързо връщат жеста - официално предупреждение за Владислав Узунов.

62′

Жълт картон за Олексей Ларин, който спря обещаваща "бяла" атака.

56′

Първа промяна и в редиците на Славия. Играта напуска капитанът Емил Мартинов, а на негово място ще видим Владислав Узунов.

50′

Великов изчерпва правото си на смени още до 50-ата минута. В игра влиза Георгиев, който заменя Божидар Васев.

48′

ЧИГОЗИ МБА! Промените в състава на Дунав обаче не доведоха до нищо добро, тъй като Славия можеше да отбележи трети гол още в 48-ата минута. Чигози Мба се озова само срещу стража на гостите. Бившият играч на Жилина обаче не запази нужното хладнокръвие и стреля право в тялото на Антонов. Миг по-късно, футболистите на Дунав поискаха дузпа в своя полза, която така и не беше отсъдена от главния съдия.

47′

ДВОЙНА СМЯНА НА ПОЧИВКАТА! Силно недоволен от представянето на своите футболисти, Веселин Великов извърши двойна смяна още на почивката. За второто полувреме не се появиха разочаровалите Преслав Петров и Бирсент Карагерен, докато на тяхно място се появиха Христофор Хубчев и Юлиан Ненов.

Снимка 317793

47′

Бирсен Карагерен остъпва мястото си за сметка на Юлиян Ненов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

MБА!!! Секунди преди съдийския сигнал за почивката, домакините бяха близо и до осъществяването на класика. Чигози Мба завърши нова бърза контра на "белите" с мощен шут, който с мъка бе блокиран от Антонов. Шанс за още един изстрел получи пък Иван Минчев, но за негово съжаление топката не намери очертанията на вратата.

Снимка 317788

40′

Жълт картон за Велков, който наруши правилата срещу Будинов.

37′

Първо официално предупреждение в мача. Получава го Бирсент Карагерен.

32′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!!! 2:0!! ИВАН МИНЧЕВ! Логичното най-сетне се случи в 32-ата, когато славистите заслужено стигнаха до своето второ попадение на "Васил Левски". Чигози Мба се справи в индивидуален сблъсък срещу Преслав Петров, след което центрира остро за своя централен нападател Ивайло Димитров. Таранът остана "на косъм" от това да засече, тъй като Антонов се намеси акуратно и боксира коженото кълбо. За негов ужас обаче, топката стигна до дебнещия Иван Минчев, който 3 секунди по-късно вече празнуваше със своите съотборници - 2:0!

27′

НОВ ШАНС ЗА СЛАВИЯ!! Най-старият столичен клуб продължаваше аристократично да пропуска гол след гол пред вратата на Дунав. В 27-ата минута Андреа Христов се оказа на точното място след корнер и отправи отличен изстрел с глава. На мястото си обаче бе Станимир Антонов, който спаси благодарение на страхотния си рефлекс. Миг по-късно шанс за добавка получи Костадин Велков, който незнайно как от няколко метра, намери външната част на мрежата.

Снимка 317791

24′

СТЕФАН ВЕЛЕВ! Ситуацията за славистите можеше да стане още по-добра, ако в 24-ата минута Стефан Велев не бе пропуснал да отбележи своя втори гол в мача. Бившият халф на Левски отново се възползва от отлична изява на свой колега. Подаването на Галин Иванов намери точно силния десен крак на Велев, но изстрелът му премина високо над горната греда.

12′

Още в следващата атака Дунав можеше да достигне и до изравнителното попадение, ала нарушение в атака на Будинов стопира обещаваща "драконова" ситуация. Славия пък продължаваше да притеснява русенския си опонент с много скоростна игра по фланговете.

Снимка 317792

11′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!!! СТЕФАН ВЕЛЕВ!!! 1:0!! Макар и малцина, ултрасите на домакините имаха сериозни поводи за радост в 11-ата минута. Тогава, след повече от перфектна атака, "белите" им любимци поведоха в резултата. Абуд Омар отново беше безапелационен по лявото крило, след което центрира за намиращия се на далечната греда Мба. Африканецът, само с едно докосване, насочи към връхлитащия в наказателното поле Стефан Велев, за който не остана нищо друго, освен да разстреля безпомощния Антонов.

8′

Явно впечатлени от благосклонното октомврийско слънце, въпросните селекции започнаха двубоя на сравнително ниско ниво. Началните минути бяха запомнени едва с по един пробив на Омар Абуд и Миро Будинов, които обаче не доведоха до нищо по-впечатляващо. На трибуните пък имаше не повече от 80 зрители , което допълнително лишаваше 22-ата на терена от така необходимата за тях фенска мотивация.

1′

13. Стефан Велков 8. Карлос Ятоба

Отборите на Славия и Дунав се изправят един срещу друг в ранния двубой от съботната програма на Първа лига. Трите точки са от съществено значение и за двата отбора, които не стартираха кампанията по възможно най-убедителния начин.

Руски клубове искат Ивайло Димитров

Славия продава звездата си в Русия?

Ивайло Димитров има 6 гола от началото на сезона в Първа лига

Въпреки това, положението в лагера на столичани е далеч по-оптимистично. Хората на Златомир Загорчич постигнаха две победи и едно равенство в последните си три срещи, което им помогна да се изкачат на вече далеч по-приемливото 10-о място.

Веселин Великов: Ще гледаме да излъжем Славия

Вратарят Мартин Луков ще поднови тренировки с Дунав до няколко дни

От друга страна клубът отново е на нож със своите фенове, след като стана ясно, че "белите" ще домакинстват само на "Васил Левски" до края на сезона. Твърди се, че решението е било взето от старши-треньора Златомир Загорчич, но това със сигурност ще доведе множество поредни спорове между привържениците и техния "вечен враг" - Венци Стефанов.

Славия основно ще разчита на добрата форма на своя централен нападател - Ивайло Димитров, за който се говори, че е желан горещо от руските слабаци Тосно и Арсенал (Тула). По крилата пък ще атакуват Шикозие Мба и Галин Иванов, които са допълнителен гарант за много интересни мигове пред вратата на Станислав Антонов.

Мартин Луков започва с Дунав в понеделник

Вратарят е готов за игра

Наставникът на Дунав - Веселин Великов обяви, че минимален успех за тима му в София, ще бъде да не загуби от Славия. Специалистът няма да може да разчита на преотстъпения от ЦСКА - Красимир Станоев. Вратарят Мартин Луков пък тепърва започва да тренира с първия тим, след като дълго време се възстановяваше от неприятна контузия.

Главен съдия на срещата е Георги Димитров от София, с помощници Станимир Илков и Георги Георгиев. Допълнителни асистент арбитри са Валентин Железов и Валентин Станчев. Делегат на БФС е Валентин Драгомиров, а работата на реферите ще следи зорко Евгени Геров.

Венцеслав Стефанов: Кирил Домусчиев няма право да говори за Наско Сираков!

Венци избухна: Кирчо няма право да говори за Наско, Лудогорец е вреден за българския футбол!

"Преди време имах честта да говоря и с Краля слънце, сега нямам..."