Славия с лекота спечели дербито на средняците в „А" група срещу Локомотив (Пд). „Белите" победиха у дома с 2:0 в мач, който едва ли ще се запомни с нещо друго, освен че задължително ще влезе във футболните анали.

На стадиона в столичния квартал „Овча Купел" двата съперника де факто показаха за какво и с какъв мотив се хвърлят в срещите от елита отборите, които далеч преди края на шампионата знаят, че не изпадат и че нямат никакви шансове да се намесят в разпределението на квотите за Европа.

Славия и Локомотив със сигурност можеха да докарат до инфаркт някой футболен естет с безумната си игра, но добрата вест е че явно такъв е нямало на столичния стадион.

100-годишният тим вкара първия си гол в мача чрез Виктор Генев още при първото положение за гол след четвърт час игра, който дойде не с надиграване, а от грешка на противниковата отбрана.

След попадението на възпитаника на Левски, малкото футболно  до тази минута се превърна в мечта на малцината зрители дошли -явно за да си загубят времето в неделния следобед. Играчите на  Славия и Локомотив се държаха на терена след гола сякаш това е наказание за тях, което няма как да избегнат.

Това се потвърди и през второто полувреме, нищо че двамата треньори имаха възможност за корекция с анализ на първата част в съблекалнята по време на антракта.

Галин Иванов вкара за 2:0 твърде рано през вторите 45 минути и мачът съвсем се изчерпа. След гола и „бели",  и „черно-бели" имаха право да станат червени от срам, че всъщност играят на професионално ниво в елитната група на страната. Срещата отиде на мъчително доиграване, почти цяло полувреме...

Чак в края на мача имаше емоции за зрителите, но пак не признаха гол, защото се оказа, че имало засада...