Левски развали добрите впечатления, след успеха си над Лудогорец. „Сините" завършиха наравно 1:1 като гости на Марек в много спорен мач с дискусионни съдийски отсъждания и в двете посоки.

Домакините от Дупница започнаха изключително надъхано и пресираха гостите още около централната линия. Това определено изненада отбора на Георги Иванов, като столичани много трудно намираха път до вратата на своите домакините.

„Сините" фенове също не им помогнаха. Те тръгнаха да нахлуват в сектора на феновете на Марек, след като бяха провокирани от нещо. Това принуди рефера да прекъсна срещата за около пет минути, докато страстите се успокоят.

В крайна сметка всичко се успокои и двубоят продължи нормално. Първото добро положение за игралите в бяло днес гости дойде чак след половин час игра. Тогава Краев получи на границата на пеналта, финтира бранител и опита шут, но твърде слаб. Малко по-късно Пламен Крумов опита далечен удар, който обаче не изненада Михайлов.

На почивката напрежението пак се покачи, след като играчите се сбутаха заради разменени остри думи, но всичко се размина с по един жълт картон.
След почивката положението на терена не се промени особено. Левски се опитваше да натиска, а Марек се бранеше организирано.

В игра за Левски се появи и Домовчийски, който обаче профука едно добро положение, същото стори и младият Краев.

Марек търпеливо изчакваше своя шанс и той дойде в 62-ата минута. След двойна грешка в отбраната на Левкси, Марек отне топката, макар това да стана и с помощта на ръката на един от футболистите на домакините. Бибишков получи и майсторски изведе Бонев, който прокара топката между краката на вратаря.

Левски реагира веднага и натисна. Гостите получиха дузпа в  66-ат амин, след като Аниете бе яхнат от бранител на дупничани. Реферът веднага наду свирката, макар че останаха и известни съмнения. Владо Гаджев изпълни от наказателния удар, но шутът му бе избит от вратаря.

Десет минути по-късно последва нов 11-метров наказателен удар за Левски, който този път бе безспорен. Миро Иванов опита центриране, но топката се удари в ръката на Виячки и арбитърът Игнатов пак посочи бялата точка.

Този път зад топката застана опитният Иванов, който не сбърка - 1:1.

До края гостите се опитваха всячески да стигнат и до втори гол, но с безкрайно лоши отигравания се отличи Валери Домвочийски. Гостите атакуваха шаблонно, макар че Аниете можеше все пак да донесе трите точки в 91-ата мин, когато стреля от упор, но високо над вратата.

МАРЕК - ЛЕВСКИ 1:1 (КОМЕНТАР И СТАТИСТИКА)