Литекс разби Видима-Раковски с 4:0 и продължава да е без загуба в родната "А" група. Ловчанлии не получиха абсолютно никаква съпротива от състава на гостите и закономерно спечелиха трите точки.

Още от първите минути на мача си пролича кой е по-стойностният отбор на терена. Домакините трайно се настаниха в половината на Видима и положенията пред Василев започнаха да се редят едно след друго.

В 14-ата минута Христо Янев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и откри резултата. Въпреки натиска до края на първата част нови голове не паднаха.

След почивката обаче вратарят на гостите Василев бе подложен на истинска канонада от футболистите, водени от Любослав Пенев.

В 48-ата минута интригата тотално бе убита, когато Христо Янев с втори гол реши всичко в мача. Само 7 минути по-късно отново Янев се измъкна от защитата на гостите и бе фаулиран в наказателното поле. Главният съдия не се поколеба и посочи бялата точка, а дузпата бе превърната в гол от Светльо Тодоров.

Крайното 4:0 за Литекс оформи Дока в 75-ата минута, след като излезе сам срещу Василев и с хубав удар вкара топката в мрежата.