Шампионът Лудогорец надигра отбора на Локомотив (Пловдив) с 2:0, в срещата между двата тима от програмата на 15-ия кръг на "А" група.

Попаденията за победителите реализираха Абало и Хамза, последният разписал се след дузпа през второто полувреме.

Срещата бе важна и за двата тима, като домакините се нуждаеха от задължителна победа, за да продължат борбата с ЦСКА за първото място. Гостите пък се надяваха да измъкнат нещо от мача, като всяка точка за тях е от значение в битката за оцеляване в елита.

Локомотив (Пловдив) успя да се отърси от лошото начало на сезона и бе навлязал в добра серия след идването на Христо Колев начело на тима. В последните си четири мача под негово ръководство отборът имаше три победи и едно равенство и успя да се отдалечи от зоната на изпадащите. Днес обаче задачата за състава бе доста тежка и пловдивчани не успяха да удържат набезите на шампионите.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато поредният рейд на Кайсара бе продължен с пас към Марселиньо и комбинация с Дани Абало. Последният матира двама бранители, освободи се и стреля по чудесен, неспасяем начин в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Господинов, давайки предимство на тима си.

Пропуските на разградчани се редуваха една след друга, като основен длъжник за състава си бе Върджил Мисиджан. Състезателят на "орлите" пропиля три чисти ситуации за отбелязване на гол, като при една от тях дори бе останал очи в очи с вратаря на съперника.

Камбуров пък можеше да изравни малко преди почивката, но точността му изневери.

Второто полувреме стартира вихрено за домакините, като в 54-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, а играта бе принуден да напусне Господинов. Стражът на Локомотив извърши нарушение в наказателното си поле и съдията Стоянов не се подвоуми и му показа директен червен картон.

Зад топката на бялата точка застана Хамза, който не сгреши, оформяйки оказалото се и крайно 2:0.

Двайсетина минути преди края голмайсторът Абало получи травма, като първоначално ситуацията не изглеждаше кой знае колко сериозна, но в последствие испанецът бе принудително заменен и откаран в болница със съмнение за скъсани връзки.

Победата на Лудогорец приближи тима на 5 точки от лидера ЦСКА, докато Локо ще трябва да продължи битката за оцеляване в елита.