Първата сензация в „А" група е факт след едва втория мач от новото първенсто. Абсолютният дебютант в елита Любимец победи шампиона Лудогорец с 1:0 и по този начин записа исторически първи двубой сред най-добрите.

Лудогорец явно игра с мисъл за реванша срещу Слован Братислава след няколко дни и не направи почти нищо, за да избегне загубата.

Всичко започна отлично за домакините, които поведоха още в 13-ата минута. След един корнер, топката бе продължена към Самир Аяс, който отблизо се разписа за 1:0.

Малко по-късно Тевия можеше дори да удвои, но прехвърлящият му удар не се получи. Едва в самия край на полувреме Лудогорец се размърда малко и създаде две чисти положения. Първо Марселиньо се измъкна сам срещу вратар, но би в него, а секунди след това удар на Кишада срещна гредата.

След почивката разградчани така и не успяха да създадат добра ситуация в предни позиции. Изнервени от това, гостите останаха с десет души, след като Моци бе справедливо изгонен за фаул срещу откъснал се сам съперников играч.

Останали с 10 души, шампиони съвсем свалиха гарда и логично записват втора поредна загуба на старта на сезона.

ЛЮБИМЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0