Костадинов заменя Меледже.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под диктовката на гостите от Русе. Това бе обосновано основно от факта, че за тях мачът е от значение, докато за столичани не е.

Септември излезе в близък до титулярния си състав, като заложи на част от футболистите, с които обичайно започва срещите си от елита. Състезателите на тима обаче определено не бяха мотивирани и нямаха желание да се вложат оптимално в сблъсъка.

За сметка на това съперниците им не спираха да създават атаки, положения и ситуации в половината на софиянци.

При едно от тях, след едва 7 минути игра, Бирсент Карагарен разстреля стража на Септември, разписвайки се за 0:1 с плътен шут от границата на наказателното поле.

В 24-ата минута и Иса записа името си сред голмайсторите, като напредна отдясно по нападението на състава си, преодоля бранителя пред себе си и с прецизен изстрел прати кълбото в мрежата за 2:0 в полза на своя отбор.

До почивката резултатът можеше да бъде променен още веднъж, но от близка дистанция Елтон стреля в гредата.

45′

Почивка.

44′

Удар на Васев от границата на наказателното поле!

Спасяване на Георгиев.

44′

Елтон праща топката в гредата от два метра разстояние!

Малшанс за домакините.

42′

Две поредни нарушения на Васев.

Той все още не е официално предупреден.

39′

Извеждащо подаване към Иса.

Той не успява да се възползва от него.

31′

Жалки, вяли опити на Септември да постигне нещо в предни позиции.

Очевидно не са мотивирани футболистите на тима.

24′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на Иса.

Добро отиграване на футболиста и прецизен негов завършващ удар.

22′

Нов изстрел на Карагарен.

Този път топката минава далеч от целта.

19′

Битката в средата на игрището е безмилостна.

Много от акциите и на двата тима спират именно в тази зона от терена.

11′

Домакините не изглеждат притеснени от случващото се.

За тях срещата на практика е без значение.

7′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!

0:1!

Страхотен, мощен изстрел на Карагарен!

Гостите излизат напред в резултата.

3′

Шанс за столичани в самото начало на срещата.

Гади се забави и не успя да отиграе подобаващо топката.

1′

23. Станислав Маламов 15. Христо Лемперов

Септември приема Дунав в двубой от Втората шестица на първенството.

Двубоят е без значение за водения от Николай Митов тим, тъй като той вече си осигури първото място в своя поток и чака да научи съперника си в полуфиналите, като това могат да бъдат отборите на Черно море или Славия.

Срещата обаче е важна за Дунав, който води само с точка пред Етър в битката за третото място в групата. В борбата за оцеляване третият ще играе с Витоша Бистрица. Ако останат четвърти, русенци ще играят с Пирин (Благоевград).

Септември победи Локомотив (Пловдив)

Септември не пожали Локомотив на "Лаута"!

Столичани се наложиха с 2:0

Треньорът на русенци Малин Орачев няма да прави промени в състава, който спечели срещу Етър с 1:0 в предишния кръг. Преди това русенци спечелиха със същия резултат и срещу Локомотив (Пловдив). С тези победи "драконите" изпревариха Етър в класирането.

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков, с помощници Мартин Маргаритов и Тони Пандарски.