Суперсензацията на поредния кръг в "А" група е факт. Падението на ЦСКА в последните седмици достигна връхната си точка, като "армейците стигнаха до едва 0:0 с Калиакра у дома. "Червените" бяха безидейни през цялото времетраене на срещата и най-чистото им положение за гол бе в...2-ата минута, при което Нелсън центрира отлично към Спас Делев, който отблизо не успя да реализира гол.

След това Калиакра се окопити и през целия двубой показа много добре организирана игра и напълно логично успя да стигне до заслужено реми с един от грандовете в българския футбол.

През втората част на двубоя влизането на Александър Тонев бе малкият светъл лъч в играта на "червените", но и това не стигна на селекцията на Гьоре Йовановски, за да се добере до победата. Нелсън създаде най-чистата ситуация през втората част, но до гол не се стигна.

Вместо това играчите на Калиакра създадоха няколко много чисти положения и бяха близо до победен гол, но на два пъти сина на легендата на ЦСКА Стойчо Младенов Александър не успя да се ориентира добре и да вкара гол за каварненци. Така в крайна сметка ЦСКА стигна само до равенство и вече е на цели 12 точки от върха у нас.