Чудесата от Етър продължават! Сбирщината от кол и въже на турския треньор Сердар даят записа втора поредна победа тази пролет. „Виолетовите' биха Черно море с 1:0 на негостоприемния терен на „Тича" и по този начин се отлепиха от последното място в класирането.

Огромна заслуга за успеха имаше вратаря на гостите Филипович, който спаси много положения и отчая играчите на Георги Иванов. Гонзо пък тръгва с две загуби начело на варненци.

Райков и Жоро Илиев се озоваха на изгодни позиции през първия четвърт час, но и двамата стреляха неточно. Капитанът на Черно море бе много близо до откриване на резултата в 25-ата мин. Тогава той стреля от фаул, Филипович изби в гредата, топката се върна у Идалго, който също пробва късмета си, но пак вратарят се намеси.

След почивката варненци продължиха да доминират и половината отбор се изреди да стреля по посока на вратата. На два пъти чудесни шансове имаше Идалго, но Филипович се намесваше решително.

И както често става във футбола, Етър наказа домакините за пропуските им. Резервата Мехмед с тупалка от 30-ина метра изненада Китанов и донесе неочаквания успех на търновци.