Ботев стигна до ценен успех с 1:0 срещу Пирин и вече е над зоната на изпадащите в родния шампионат.

Единственото попадание бе отбелязано в края на двубоя в 86-ата мин., а негов автор бе влезлият като резерва Кабу. След двойно подаване между Попов и дебютант Кочев, топката стигна до Кабу, който донесе победата на "канарчетата".

В последнта минута  на първото полувреме Пирин пропиля своя златен шанс. Пиетробон намери Хазуров в наказателното поле на пловдивчани и нападателят останал сам срещу вратаря Славчо Тошев стреля силно извън рамките на вратата.

След почивката домакините от Ботев владееха повече топката, но до опасности преди гола рядко се достигаше, а попадението в последните минути не остави време на гостите  от Благоевград да върнат гола и така "жълто-черните" стигнаха до трите точки.

БОТЕВ ПД - ПИРИН 1:0
1:0 Кабу (86)

БОТЕВ ПД: Тошев, Божков, Харизанов, Гаров, Минев, А.Попов,Тимонов (Етов),Кръстев (83-Кочев), Караджинов, Манчев (73-Кабу), Саидходжа
ПИРИН: Иваников, Ризов, Георгиев, Коемджиев, Ю.Попов, Наков, Паланков, Пеев (Витанов), Дафков, Хазуров (Коцев), Пиетробон (68-Стойков)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Караджинов -Б, Пеев, Стойков, Витанов -П
СЪДИЯ: Ахмед Ахмед
СТАДИОН: "Христо Ботев", 2500