Отборът на Родопа (Смолян) постигна първата си победа през новия сезон в "А" група, след като спечели гостуването си на Черноморец Бургас (София) в столицата с 2:1.

Гостите бяха по-активните на терена и логично Десислав Русев откри резултата в 26-ата минута, след като засече по много красив начин центриране на Мирослав Тодоров отляво.

Четири минути преди края на първата част Костадин Дяков разтърси напречната греда на вратата на "акулите" със страховит удар.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и Родопа удвои преднината си в 68-ата минута чрез Анатоли Тодоров, който реализира дузпа за нарушение срещу него.

Юношата за ЦСКА Йосиф Шутев върна един гол веднага след това, а Черноморец можеше да достигне до изненадващ обрат, но Райчо Раев не успя да вкара от 11-те метра, след като ударът му бе блестящо спасен от стража на Родопа Здравко Чавдаров.