Рилски спортист победи с 2:1 Вихрен в Сандански и прибави изключително важни 3 точки в актива си.

Още в първите минути домакините притиснаха противника и обстрелваха вратата на бившия вратар на Вихрен, а сега на гостите - Юсуф Бело. Първият сериозен удар бе в 4-ата минута на Христозов от около 15 метра, който Бело изби в корнер. Две минути по-късно французинът Марсиел и Марко Марков обстрелваха последователно вратата на гостите, но също не успяха да се разпишат.

В 25-ата минута след фаул, изпълнен от Марко Марков, Станимир Георгиев от близко простреля Бело за 1:0. В 32-ата минута Гемеджиев центрира от мястото на корнера високо пред наказателното поле на Вихрен и непокритият Крумов с глава от 6-7 метра изпрати топката в обратния ляв ъгъл за 1:1.

До края на първата част по-активни на терена бяха домакините. Петър Димитров на два пъти стреля опасно, но топката профуча покрай вратата на Бело в аут. В 43-ата минута зрителите реагираха остро срещу съдията, защото след центриране Бело улови топката зад голлинията, но не така мислеше арбитърът Аугустус Константин от Румъния.

През втората част на срещата играта стана още по-интересна. Гостите продължиха да разчитат единствено на контраатаки и тактиката на наставника им се оказа успешна. В 63-ата ра минута при  бърза контраатака Васил Киров получи пас от Кирил Александров и от 7-8 метра със силен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл на Тошев за 1:2.

От този момент нататък домакините търсеха промяна на резултата, но това не им се отдаваше. На няколко пъти Марсиел се озова в удобни позиции за гол, но не успя да промени нещата на терена. Така гостите се поздравиха с победата и си тръгнаха с трите точки за Самоков.