Литекс ще получи четвъртата си шампионска титла минути след края на днешния мач с Калиакра (Каварна). Ловчанлии си гарантираха златните медали още миналата седмицата след победата над Славия. Двубоят ще бъде предаван пряко по btv action.

Изключително интересна се очертава борбата за заветното четвърто място, което дава право на участие в квалификациите за Лига Европа. Двата Локомотив-а делят позицията с актив от 49 точки, но само една по-малко има и варненският Черно море.

На пръв поглед най-трудна изглежда задачата на Локо (Сф), който гостува на Славия в „малкото" столично дерби. „Смърфовете" от Лаута също ще играят далеч от дома - в Бургас срещу Черноморец.

Във Варна Черно море приема Берое. За да се доберат до Европа обаче „моряците" не само трябва да спечелят мача си, но и да се надяват на добро развитие на стадионите в Овча Купел и Лазур.

Не по-малко интересна се очертава да бъде борбата за спасяване в елита. Сливен, Академик (София) и Видима Раковски водят люта битка за място на бараж. Най-сериозни изглеждат шансовете на Видима, които имат преднина от точка пред Академик и две пред Сливен, а освен това приемат у дома Пирин.

В Сливен местният тим играе с Миньор, а Академик гостува на носителя на Купата на България - ЦСКА. Всички срещи започват в 18:00 часа. Ще можете да ги проследите с коментар на живо в Topsport.bg. Кръгът започна вчера с мача Левски - Монтана (3:0).