Отборът на Видима-Раковски записа най-изразителната си победа от началото на сезона. В мач от 19-ия кръг тимът от Севлиево разгроми с 3:0 бургаския Черноморец. Попаденията за домакините отбелязаха Станимир Андонов, Николай Владинов и резервата Ангел Русев. И в днешния мач „акулите" показаха, че изпитват сериозни игрови проблеми през пролетния полусезон. За 4 мача под ръководството на Антон Велков бургазлии имат спечелена едва една точка, което далеч не отговаря на високите амбиции на клуба.

Мачът на стадион „Раковски" започна по отличен начин за Видима. Още в 11-ата минута Станимир Андонов засече центриране от дясно и с точен удар мушна топката в долния десен ъгъл на Паскал Борел. До края на първата част Черноморец опита да наложи натиск, който не доведе до желания резултат. Най-опасният футболист в редиците на гостите бе Савио, но ударите на тъмнокожия нападател не затрудниха стража на домакините.

Картината на терена не се промени и в началото на второто полувреме. Отново футболистите на Видима започнаха по-агресивно и стигнаха до нови два гола. В 48-ата минута Николай Владинов получи топката на 3,4 метра от вратата на Борел и не сгреши - 2:0. Точно 10 минути по-късно резултатът стана класически, след като и резервата Ангел Русев се разписа. И той подобно на Владинов се оказа непокрит в полето и завърши безупречно нова бърза атака на своя отбор.

От тук до края на срещата домакините играха повече от стабилно, като така и не дадоха шанс на Черноморец да застраши вратата им. Нещо повече - при няколко контраатаки Видима можеше да стигне до нов гол, който тотално да довърши бургазлии.

Благодарение на победата Видима събра на сметката си 12 точки и остави живи шансовете си за оцеляване в елита.