Плейофите в „А" група започнаха с нулево. Направиха го отборите на Литекс и Черно море, които премериха сили в първи мач от първата 7-ца на шампионата. Домакините от Ловеч бяха по-активният тим на терена, но така и не намериха начин да се справят с отбраната на варненци. В края на първата част удар на Джордан се отби в гредата. Благодарение на спечелената точка Литекс ще оглави класирането с 58 точки, колкото имат и шампионите от Лудогорец.

Гостите от Черно море започнаха по-добре срещата и първи успяха да създадат голово положение. То дойде още в 4-ата минута и бе факт след груба грешка при изнасянето на топката от страна на „оранжевите". Валери Домовчийски се пребори с Цветков, пробяга около 25-30 метра с топка в крака и намери на границата на полето Божилов, чийто техничен удар бе спасен от Александров. Секунди по-късно, отново след грешка при изнасянето на топката, Стенли Окоро нахлу опасно в полето, но центрира по много несериозен начин и подари топката на вратаря на Литекс.

С течение на двубоя домакините започнаха да намират обичайното си ниво и на свой ред погледнаха към вратата на съперника. Момчил Цветанов и Джордан опитаха късмета си, но техните удари не затрудниха Китанов. Най-чистото положение в мача дойде в 41-ата минута, когато Цветанов намери в полето Джордан, който от 3-4 метра отклони топката към вратата на варненци, но топката се отби в десния страничен стълб.

След почивката Златомир Загорчич последователно пусна в игра трима офанзивни футболисти - Ваюши, Асприля и Златинов, но въпреки това „оранжевите" трудно се справяха с добре подредената защита на съперника. Домакините наложиха териториален натиск, който обаче не доведе до така желания от тях гол.

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 0:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)